Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

Czarno-białe zdjęcia
19-04-2022
Walizki Łódzkie 2022

„Z KSIĄŻKĄ NA  WALIZKACH”

X Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami

 to nazwa akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży
w bibliotekach powiatowych, miejskich i  gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego, w której bierze udział Miejska Biblioteka Publiczna w Drzewicy.

Spotkania autorskie zaplanowano od 11 do 13 maja. Wezmą
w nich udział autorzy piszący dla dzieci i młodzieży.
W Drzewicy  13 maja 2022 roku będziemy gościć  Grażynę Bąkiewicz i Pawła Wakułę.

Akcji towarzyszy konkurs „Gdy (pra)dziadkowie byli dziećmi – ich świat  na starej fotografii”. Zadaniem biorących udział w konkursie jest wykonanie opisu fotografii z rodzinnych zasobów. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Literatura. Regulamin konkursu, 
przykładowa praca i stosowne zgody, które należy dołączyć do opisu fotografii – w załączniku.

Biblioteka chcąc pomóc młodzieży, która zechce taką pracę przygotować,  już 25 kwietnia wspólnie z Archiwum Państwowym
w Piotrkowie Trybunalskim organizuje warsztaty, w ramach ogólnopolskiego projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Drzewica. Każdy z nas może zostać strażnikiem historii rodzinnej. Warsztaty będą znakomitą okazją do szukania i rozwijania nowych pasji. Zaproszony archiwista pokaże, w jaki sposób można samodzielnie i w profesjonalny sposób zadbać o pamiątki przeszłości, które posiadamy lub odnajdujemy
w naszych domach. Uczestnicy  dowiedzą się, jak własnoręcznie przeprowadzić porządkowanie archiwum, jak je opisać, dokonać zabiegów konserwatorskich i zdigitalizować. Osoby dorosłe  zainteresowane poznaniem własnego dziedzictwa i zachowaniem jego bezcennych świadectw – dokumentów zebranych w archiwach rodzinnych zachęcamy także do uczestnictwa w warsztatach (o bliższe informacje proszę pytać w Bibliotece).

Wojewódzki finał imprezy ”Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagrody głównej  odbędzie się 13 maja w Białej Rawskiej.

Wszystkie aktualności

Copyright RCK Drzewica 2021

Created by VOBACOM