Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

Pani Grażyna Bąkiewicz i dyrektor biblioteki oglądają wystawę prac plastycznych biorących udział w konkursie
19-05-2022
Z książką na walizkach

Z książką na walizkach

w drzewickiej bibliotece

             Miejska Biblioteka Publiczna  w Drzewicy była współorganizatorem jubileuszowych - X łódzkich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”.                                                                                                                                                

   Paweł Beręsewicz, Renata Piątkowska, Rafał Witek, Anna Czerwińska – Rydel, Kalina Jerzykowska , Zuzanna Orlińska – to tylko niektóre nazwiska autorów, którzy spotkali się w bibliotekach województwa łódzkiego z czytelnikami. Bibliotekę w Drzewicy odwiedzili: Grażyna Bąkiewicz i Paweł Wakuła. Autorzy opowiadali o pracy pisarza i swoich inspiracjach  na kolejne książki. Podczas spotkań autorów czekało trudne zadanie – wybór najlepszych prac w ramach konkursu plastycznego ,,Gdy (pra)dziadkowie  byli dziećmi - ich świat na starej fotografii”, który towarzyszył akcji. Uczestnicy   konkursu w oryginalny sposób zaprezentowali zdjęcia z domowych albumów. Fotografie przedstawiały nie tylko historie rodzinne, ale ukazywały także zmieniający się świat i ludzi. Dziecięce opisy  były interesującym uzupełnieniem starych fotosów. Goście biblioteki - Grażyna Bąkiewicz i  Paweł Wakuła wybrali  najciekawsze prace, które zostały zostały nagrodzone przez wydawnictwo Literatura. Laureatkami konkursu zostały: Kamila Wójcik z Domaszna i Gabrysia Wójcik z Brzustowca. Ich prace wzięły udziału w kolejnym wojewódzkim etapie konkursu. Wyróżniono także prace: Mai Stropy
z Brzustowca, Zuzanny Waśkiewicz, Aliny Stolarczyk z Domaszna i Antoniny Owczarskiej  z Drzewicy. Pozostali uczestnicy konkursu zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Drzewicy.

      Uczestnikom konkursu, rodzicom i nauczycielom, którzy byli wsparciem i źródłem wiedzy dla młodego pokolenia serdecznie dziękujemy. To niezwykle budujące, że dzieci i młodzież chcą, również w ten  sposób ocalić od zapomnienia ważne chwile uwiecznione na fotografiach.

Wszystkie aktualności

Copyright RCK Drzewica 2021

Created by VOBACOM