Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Stopka

Stopka

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego”.

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Ustawienia
Ustawienia
Rozmiar czcionki

Formularz wyszukiwania

05-06-2019
WARTO PRZECZYTAĆ – NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

WARTO PRZECZYTAĆ – NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

 

Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy zakupiła nowości książkowe. Każdy z czytelników znajdzie coś interesującego.

Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na książki dla dzieci – takie do wspólnego czytania i oglądania z rodzicami. Wybierając książki dla dzieci warto wybierać książki mądre, ciekawe, które poza miłą i sympatyczną historią, niosą ze sobą jakiś przekaz, ponadczasowe wartości, lub wręcz przeciwnie, poruszają tematy aktualne, związane ze zmieniającym się światem.   Wartościowe książki są w stanie wesprzeć rodzica w pokonywaniu trudnych tematów. Po przeczytaniu książki warto porozmawiać o niej z dzieckiem, omówić poruszony problem, może przytoczyć inne przykłady z życia codziennego.

My dorośli, z sentymentem wspominamy czas, gdy to rodzice czytali dla nas. Te bezcenne chwile spędzone podczas czytania bajki przez mamę dają nam poczucie bliskości i spokoju do których z nostalgią wracamy po latach. Zachęcamy, aby również naszym małym dzieciom dać takie poczucie bezpieczeństwa i miłości jakim – my dorośli- byliśmy obdarowani.

Książka I co teraz Guido van Genechten to niezwykła historia chłopca, który jest inny od swych rówieśników. Bohater próbuje tę inność ukryć, a autor książki pyta swoich małych czytelników co zrobiliby, gdyby nagle okazało się, że są inni od wszystkich. A może warto tę „inność” zaakceptować? Bohaterem może być każdy z nas – jesteśmy inni bo nosimy okulary, mamy piegi, łysinę a może zbyt duży nos. No bo przecież w końcu każdy coś ma…

Jak dzieciom wytłumaczyć odejście kogoś bliskiego. Często nie mówimy nic a Leo Buscaglia w swojej książce Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych w sposób prosty, mądry i ciepły opowiada o życiu i śmierci, które są ze sobą nierozerwalnie związane.

 Warto aby rodzic sam przeczytał tę książkę i sam odpowiedział czy dziecko jest gotowe na taką lekturę. Może problematyka poruszana  w książce jest za trudna a może mamy szansę usłyszeć od dziecka jak ono postrzega świat i przemijalność. A może to lektura dla nas- dorosłych?

Kolejnym idealnym pretekstem do podjęcia trudnych tematów w rozmowie z dzieckiem jest książka Chłopiec, dziewczynka i mur Ulf Stark. To opowieść o rodzeństwie, które zawsze może na siebie liczyć, o tęsknocie za dawnym życiem, które zostało za wysokim murem i o marzeniach, jak zdobyć dojrzałą pomarańczę. Niby nic nadzwyczajnego, ale jeśli dodamy, że dzieci mieszkają w okupowanej Palestynie- to wszystko zmienia. Dzieci ogranicza wiele rzeczy- mur, niepełnosprawność, wojna- ale czy można je pokonać? A co myślą o tym nasze dzieci, jak oni pokonują trudności dnia codziennego? Książkę uzupełniają proste i wymowne ilustracje.

Na koniec proponujemy książkę ciepłą i zabawną. Jeśli mieliśmy ciężki dzień i potrzebna nam duża dawka humoru przeczytajmy Korniszonka Grażyny Bąkiewicz. Perypetie i pomysły Jacunia Ogórskiego, który już pierwszego dnia w szkole stwierdza, że nauka nie jest jego powołaniem, wprawią nas (rodziców i dzieci) w dobry nastrój i rozbawią do łez. Korniszonek dużo czasu poświęca na myślenie o tym jak się uczyć nie ucząc się. Kiedy poznaje kolegę Mietka czarodzieja, któremu równie opornie idzie nauka co Jackowi, wydaje się, że problem został rozwiązany.  Czy na pewno…? Może to ta książka sprawi, że wspólne wieczorne czytanie będzie czasem oczekiwanym z niecierpliwością.

 

Macie ochotę na więcej takich książek? Zapraszamy do biblioteki !!!

Więcej informacji o nowych książkach znajdziecie na stronie internetowej Biblioteki w katalogu – zakładka „Nowości”

Wszystkie aktualności