Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Stopka

Stopka

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego”.

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Ustawienia
Ustawienia
Rozmiar czcionki

Formularz wyszukiwania

04-02-2020
Spotkanie Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego z najmłodszymi czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Drzewicy.

Dnia 29.01.2020  Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski spotkał się w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Drzewicy z najmłodszymi czytelnikami biblioteki. Grupy przedszkolne „Misie” i „Żabki” wraz z nauczycielkami –Martą Kózką i Moniką Urbańczyk uczestniczyły  w zeszłorocznej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki.

 Kampania „Mała książka – wielki człowiek" to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką. To także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą po to, by wracać tam jak najczęściej. Dla bibliotekarzy to natomiast możliwość na pozyskanie nowych  i  wiernych czytelników. Zaproszone na spotkanie grupy przedszkolne właśnie do takich odbiorców należą. Dzieci regularnie odwiedzały bibliotekę grupowo i indywidualnie z rodzicami, wymieniały książki i uczestniczyły w  sesjach głośnego czytania.

 W drzewickiej bibliotece 100 dzieci odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą. W większości to nowi użytkownicy – dzieci, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki. W wyprawce dzieci otrzymały także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostał naklejkę.

Dzieci, które zebrały dziesięć punktów odebrały z rąk Burmistrza Drzewicy imienny dyplom, potwierdzający  czytelnicze zainteresowania. Pan Burmistrz przeczytał dzieciom książkę Davida Litchfielda Niedźwiedź i pianino. Lektura była pretekstem do rozmowy z dziećmi o przyjaźni.

Ponieważ zainteresowanie akcją było ogromne nie tylko na terenie gminy, ale również w skali kraju, na początku nowego roku biblioteka otrzymała od  Instytutu Książki kolejne Wyprawki Czytelnicze, przeznaczone dla dzieci z  roczników 2014-2017.

Bibliotekarze mają nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem, i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami biblioteki!

Wszystkie aktualności