Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Stopka

Stopka

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego”.

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Ustawienia
Ustawienia
Rozmiar czcionki

Formularz wyszukiwania

18-11-2019
Katalog komputerowy – lekcja biblioteczna w Bibliotece Samorządowej Gminy i Miasta w Drzewicy

W dniu 12 listopada 2019 roku uczniowie kl. VII i VIII Szkoły Podstawowej w Brzustowcu wraz z opiekunami: Joanną Skorupą i Anną Świderską  odwiedzili Bibliotekę Samorządową Gminy i Miasta w Drzewicy.

Była to już kolejna wizyta uczniów w gmachu biblioteki. Dodatkową motywacją była realizacja zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W pierwszej części spotkania bibliotekarka zapoznała uczniów z księgozbiorem biblioteki, zasadami według których jest ułożony księgozbiór oraz podstawowymi informacjami dotyczącymi charakteru zbiorów w bibliotece. Wspomniała również o funkcji czytelni i kawiarenki internetowej, która jest dostępna w pomieszczeniach biblioteki.

Druga część - praktyczna, odbywała się już przy stanowiskach komputerowych. Biblioteka korzysta z systemu bibliotecznego  SOWA 2/ MARC 21. Katalog komputerowy zawiera niekompletny księgozbiór Wypożyczalni dla Dorosłych oraz Oddziału dla dzieci, który jest sukcesywnie uzupełniany. W katalogu komputerowym możliwe jest przeszukiwanie bazy w oparciu o następujące indeksy: tytuł, autor, serie wydawnicze, hasła przedmiotowe, 

Uczniowie mieli za zadanie wyszukać w  katalogu komputerowym biblioteki  określoną książkę i następnie znaleźć ją na półce. Młodzież z dużym zaangażowaniem, bardzo sprawnie i skutecznie poszukiwała wybranych pozycji.

W nagrodę za prawidłowe wyszukiwanie książek uczniowie zdobyli  nagrodę w postaci trzech egzemplarzy powieści Anny Szafrańskiej - "Właśnie tak", które wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej.

Wszystkie aktualności