Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

Dzieci wraz z opiekunem i panią bibliotekarką biorące udział w zabawach z książką
13-10-2021
Film i czytanie na jesienne wzmacnianie

Biblioteka nie mogła gościć wszystkich chętnych, chcących uczestniczyć w Nocy Bibliotek. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć dzieciom idee tej akcji i korzystając z możliwości i pomysłów, jakie przygotowaliśmy na tegoroczną edycję, zaprosiliśmy do odwiedzenia Biblioteki w pierwszych dniach października. Można powiedzieć, że Tegoroczna Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Drzewicy przeciągnęła się na kilka nocy, a właściwie dni.
Dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Drzewica i sąsiednich obejrzały w kinie film „Operacja człowiek w czerni”. Żeby pomieścić wszystkich chętnych, zorganizowano 2 seanse filmowe. Film udostępniliśmy również czytelnikom do projekcji domowych. Familijny kryminał obejrzało około 400 osób. U niektórych uczniów klas pierwszych film wzbudził strach, inni właśnie na takie „strachy” czekali. Film niósł piękne przesłanie, które nie umknęło oglądającym.
W bibliotece zorganizowano kilka tematycznych lekcji bibliotecznych. Tematem przewodnim i oczywiście bohaterką była książka. Klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Radzicach czytały „Jesień liścia Jasia”. Tekst korespondował z filmem i wpisywał się w klimat przemijania i związanego z nim zbliżającego się Święta Zmarłych.
7.10.2021 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Brzustowcu i Szkoły filialnej w Jelni poznawały Bibliotekę i jej zbiory rozmawiając o książkach. Bibliotekarze zachęcali, aby odwiedzać Bibliotekę i nawet, kiedy nie zna się literek, to czytać „obrazki”, opowiadać historie związane z ilustracjami książkowymi. Nie zabrakło teatru cieni, zabaw i piosenek.
12.10.2021r. Biblioteka przeprowadziła zajęcia dla uczniów kl. I-IV Szkoły Podstawowej w Brzustowcu. Najmłodsi mieli szansę poznać bibliotekę oraz podróżować „palcem po mapie” z Michałem Rusinkiem poznając jego książkę pt. „Kefir w Kairze”. Młodsi uczniowie bawili się w detektywów i wymieniali cechy, jakie są przydatne, gdy chce się rozwiązywać trudne zagadki. Uczniowie kl. pierwszej i drugiej bezbłędnie odgadli tajemnicę bohatera książki „O wilku, który wypadł z książki”. Historia uświadomiła najmłodszym, że sami mogą tworzyć opowiadania, zmieniać bieg wydarzeń znanych im bajek i bawić się w pisarzy, o których być może kiedyś usłyszymy.Wszystkie aktualności

Copyright RCK Drzewica 2021

Created by VOBACOM