Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Stopka

Stopka

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego”.

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Ustawienia
Ustawienia
Rozmiar czcionki

Formularz wyszukiwania

17-02-2020
Asiunia J. Papuzińskiej i poważne rozmowy o wojnie w bibliotece

    Dnia 5 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Drzewicy seniorzy z Dziennego Domu „Senior +” spotkali się z uczniami kl.I ,,b” wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Klatą. Przybliżenie tematyki wojennej młodemu pokoleniu to główny cel spotkania.

    Zaproszeni goście przeczytali książkę J. Papuzińskiej ,,Asiunia”. Oparta na faktach historia życia małej, pięcioletniej dziewczynki, która przeżyła wojnę, pokazała młodym słuchaczom codzienne życie podczas okupacji. Dzięki temu opowiadaniu dzieci poznały odpowiedź na jedno z trudniejszych pytań: Czym jest wojna? Książka stała się również wstępem do rozmów o wojnie. Starsi chętnie odpowiadali na pytania pierwszaków, niejednokrotnie wracając wspomnieniami do trudnych lat II wojny światowej.

Warto zauważyć, że uczniowie pomyślnie przeszli krótki ,,test” sprawdzający ich uważne słuchanie, za co zostali nagrodzeni słodyczami.

       Wszyscy mogli obejrzeć wystawkę przygotowaną na tę okazję pt.:,,Mijają lata, zostają…”. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć książki wydane tuż po wojnie znajdujące się w zbiorach biblioteki. Wystawkę ,,białych kruków” będzie można oglądać do końca lutego. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z najstarszymi nabytkami książkowymi biblioteki.

      Miłym akcentem na zakończenie spotkania było obdarowanie seniorów kwiatkami, które własnoręcznie wykonały dzieci z kl.I ,,b”.

       Wszyscy zgodnie wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnych tego typu spotkaniach w tak miłym gronie.

Wszystkie aktualności