Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

Łączy nas pamięć
27-04-2022
Żonkile 2022

Różne oblicza miłości motywem przewodnim dziesiątej, jubileuszowej, akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile

    Uczniowie kl. VII ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych, 25 kwietnia 2022 r.,  wzięli udział w lekcji tematycznej związanej z akcją Żonkile, upamiętniającą rocznicę powstania w getcie warszawskim.

    Marcin Szczygielski stworzył na potrzeby akcji Żonkile opowiadanie "Prawdziwi przyjaciele", które przypomina znaną prawdę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Bibliotekarze wykorzystali tekst opowiadania, aby pogłębić wiedzę uczniów i uczennic na temat II wojny światowej i wydarzeń w getcie warszawskim. Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w Europie znów giną bezbronni ludzie. Podczas zajęć nie sposób było uciec od porównań czasów II wojny światowej z trwającą wojną w Ukrainie. Bibliotekarze podkreślali, że to młodzi będą decydować o losach świata i od ich sposobu myślenia, zaangażowania zależy przyszłość Polski. Dlatego należy znać, pamiętać i wyciągać wnioski z historii. To co jeszcze kilka miesięcy wydawało się niemożliwym, dziś dzieje się tuż obok nas. Ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Udział w kampanii Żonkile jest także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wszelkiej agresji i solidarności   z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.

Wszystkie aktualności

Copyright RCK Drzewica 2021

Created by VOBACOM