Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

Zmarł Krzysztof Kobylański potomek właścicieli „Gerlacha”
27-06-2024
Zmarł Krzysztof Kobylański potomek właścicieli „Gerlacha”

Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 23 czerwca 2024 roku zmarł Krzysztof Kobylański – wnuk Bronisława Rajmunda Kobylańskiego, współtwórcy potęgi zakładów „Gerlacha” w Drzewicy. Był wielkim przyjacielem Drzewicy, wielokrotnym uczestnikiem „Spotkań po latach”. Miał 89 lat. Zostanie pochowany na drzewickim cmentarzu parafialnym.

Krzysztof Kobylański 1

Krzysztof Kobylański urodził się 1935 r. w Warszawie, choć oficjalnym miejscem jego urodzenia jest Wawrzyszów koło Radomia. Był synem Bronisława Witolda Kobylańskiego (herbu Prus II) i Anieli z domu Szyszko (herbu Boża Wola po matce), a także wnukiem Bronisława Rajmunda Kobylańskiego, który pod koniec XIX wieku wspólnie z bratem Samuelem przeniósł do Kuźnic Drzewickich firmę „Gerlach” z Warszawy.

Dzieciństwo spędził w rodzinnych majątkach ziemskich pod Radomiem  - Wawrzyszów i Krzyszkowice w gm. Wolanów. Naukę rozpoczął w okresie II wojny światowej w Rusinowie i Drzewicy. Ukończył szkołę powszechną w Konarach, a następnie Państwowe Liceum Mechanicznym I Stopnia w Radomiu i Technikum Samochodowe w Warszawie. Studiował na Wydziale Samochodów i Ciągników Politechniki Warszawskiej. Od 1960 do 2000 roku pracował w zakładach Ursus, pełniąc wiele kierowniczych funkcji.

Bardzo ważna była dla niego historia rodu, stąd jego częste wizyty w Drzewicy, którą darzył ogromnym sentymentem. Wraz z żoną, synami i wnukami wielokrotnie gościł na „Spotkaniach po latach w Drzewicy”, organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy. Odwiedzał cmentarz parafialny, dbając o rodzinny grobowiec Kobylańskich, gdzie pochowani są m.in. jego rodzice i dziadkowie.

W 2016 roku jako gość honorowy uczestniczył w obchodach stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewicy. Wspólnie z Burmistrzem Januszem Reszelewskim, ówczesnym prezesem jednostki Mieczysławem Plutą oraz ks. kapelanem prał. Stanisławem Madejem odsłonił tablicę pamiątkową na strażnicy.

Drogi Panie Krzysztofie będziesz żył w naszych sercach i pamięci. Spoczywaj w pokoju. Żegnają Cię członkowie Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy, zespół redakcyjny „Wieści…” i uczestnicy „Spotkań po latach…”. Żegna Cię Drzewica.

Rodzinie oraz bliskim Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz najszczersze słowa wsparcia w tych trudnych chwilach.

Krzysztof Kobylański zostanie pochowany w Drzewicy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 28 czerwca 2024 roku. Wprowadzenie urny do kościoła pw. św. Łukasza nastąpi o godz. 11:30, a o godz. 12:00 zostanie odprawione nabożeństwo żałobne, po którym prochy zmarłego zostaną przeniesione na cmentarz parafialny i złożone w grobowcu rodziny Kobylańskich.

Cześć Jego pamięci.

Klepsydra


Wszystkie aktualności

Copyright RCK Drzewica 2021

Created by VOBACOM