Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Stopka

Stopka

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego”.

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Ustawienia
Ustawienia
Rozmiar czcionki

Formularz wyszukiwania

10-10-2019
SUKCES AKCJI „MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK”


Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy bierze udział w projekcie adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), realizowanym  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Biblioteka zamieściła w lokalnej prasie, na stronach internetowych biblioteki i Urzędu Miejskiego w Drzewicy informacje na temat projektu zachęcając rodziców z dziećmi  do odwiedzenia biblioteki. Informacje o  projekcie dostarczono również do przedszkola i szkół działających na terenie gminy, które prowadzą punkty przedszkolne. Zainteresowanie akcja przeszło najśmielsze oczekiwania bibliotekarzy. W pierwszym miesiącu trwania akcji do  biblioteki zapisało się 50 nowych czytelników- przedszkolaków. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), będące czytelnikiem Biblioteki Samorządowej w Drzewicy, otrzymało w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na  dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znalazły wyjątkową książkę, dostosowaną pod  względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 

Bibliotekę regularnie odwiedzają dzieci z Przedszkola Samorządowego w  Drzewicy, ze swoimi wychowawczyniami - Martą Kózką i Moniką Urbańczyk. Pani Monika Urbańczyk realizuje również swój autorski program ,,Książka przyjacielem przedszkolaka’’. Celem programu jest wspieranie i rozwój czytelnictwa wśród dzieci oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w  wieku przedszkolnym poprzez poznawanie utworów literatury dziecięcej. Podczas pierwszego spotkania w bibliotece przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachować się w bibliotece, jak wygląda karta czytelnika i jak należy dbać o książki. Dwie grupy przedszkolne założyły własne karty czytelnika i  wypożyczyły książki, które wymieniają podczas kolejnych wizyt.  Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Podczas każdego spotkania w  bibliotece nie może zabraknąć głośnego czytania. Ostatnio maluchom czytała młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kolonii Ossa. Dzieci z  drzewickiego przedszkola są najliczniejszą grupą najmłodszych czytelników biblioteki, ale są również rodzice i opiekunowie, którzy do biblioteki przyjeżdżają z przedszkolakami z miejscowości znacznie oddalonych od biblioteki. Dzieci chętnie zbierają naklejki. Bibliotekarze zachęcają wszystkich rodziców i  opiekunów dzieci w wieku od 3-6 lat do odwiedzenia biblioteki dziękując jednocześnie wszystkim, którzy w akcji już uczestniczą , oraz wszystkim którzy doceniają rolę książki i biblioteki w rozwoju dziecka.

Wszystkie aktualności