Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

14-11-2019
Nowoczesny sprzęt komputerowy zakupiony w ramach Programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” już do dyspozycji użytkowników biblioteki

W Bibliotece Samorządowej Gminy i Miasta w Drzewicy można już korzystać z nowego sprzętu komputerowego, zakupionego w ramach  Programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

Pierwsi użytkownicy doceniają stylowe, lekkie i delikatniejsze komputery stacjonarne o wysokich parametrach zapewniających odpowiednią  szybkość, wydajność i niezawodność.

Monitory LCD nie wytwarzają tak intensywnego pola elektromagnetycznego i zajmują wielokrotnie mniej miejsca na biurkach, oferują pracę w różnych rozdzielczościach co powoduje poprawę jakość obrazu. Wysoką prędkość odczytu zapewniają  dyski SSD,  Zastosowanie szybszego dysku powoduje, że cały system operacyjny dostaje skrzydeł.

Dwa zestawy komputerowe zainstalowano w Kawiarence Internetowej a dwa w czytelni - te z przeznaczeniem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Do dyspozycji użytkowników biblioteki jest też Photon - interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii.

Photon będzie pomagał dzieciom rozwijać kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Dzięki robotowi poznają podstawy programowania i zapoznają się z działaniem czujników, w które jest wyposażony. Informatyk już uczy dzieci obsługi Photona. Również bibliotekarze skorzystają ze szkolenia:  „Podstawy programowania dla bibliotekarzy” organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi, aby w pełni spożytkować możliwości zakupionego robota.

Bibliotekarze wykorzystają zakupiony laptop  w codziennej pracy oraz podczas spotkań autorskich, prelekcji, lekcji bibliotecznych.

Zapraszamy do biblioteki wszystkich, którzy uwielbiają czytać ale również osoby, które wybierają nowoczesne formy komunikowania się i poznawania świata.

Wszystkie aktualności

Copyright RCK Drzewica 2020

Created by VOBACOM