Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Stopka

Stopka

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego”.

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Ustawienia
Ustawienia
Rozmiar czcionki

Formularz wyszukiwania

10-10-2019
Noc Bibliotek 2019

Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy wzięła udział w  V  edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbyła się 5 października 2019 r. pod hasłem „Znajdźmy  wspólny język”.

Bibliotekarze chcieli pokazać, szczególnie dzieciom,  jak ciekawym, przyjaznym i otwartym miejscem jest biblioteka, stąd też oferta przygotowana na ten wieczór adresowana była do najmłodszych odbiorców.

Spotkanie rozpoczęto zabawami integracyjnymi, które sprzyjały poznaniu się dzieci. Tak jak wszyscy uczestnicy Nocy Bibliotek w  Polsce, dzieci wspólnie z bibliotekarkami przeczytały Wierszowiązałki Joanny Mueller oraz brały udział  w konkursach literackich i zgaduj-zgadulach. Jednym z zadań było odnalezienie wymienionej przez bibliotekarkę książki. Żeby poszukiwania zakończyły się sukcesem trzeba było zapoznać się z zasadami ułożenia księgozbioru biblioteki. Przy poszukiwaniach pomocny okazał się katalog komputerowy biblioteki dostępny online. Wiele emocji i wrażeń dostarczyły rozgrywki w różnego rodzaju gry planszowe. Jednak największą popularnością cieszyła się gra komputerowa, jedna z najpopularniejszych na świecie – Tetris, w którą zagrali wszyscy uczestnicy Nocy Bibliotek. Zwycięzcą została Kaja Wochniak, co dla chłopców-miłośników gier komputerowych było ogromnym zaskoczeniem. Dla dzieci i młodzieży, które potrzebują w grach nowych, interesujących bodźców, wzbogaconych o bajeczna szatę graficzną, gra Tetris – znana starszym pokoleniom - okazała się interesująca i rozpaliła zmysły graczy. Ciepłym i zabawnym okazał się film  „Ptyś i Bill”. Bill to rudy, niesforny spaniel, który marzy o nowym domu. Ptyś to rudowłosy chłopiec, który marzy o tym, by mieć psa. Ich spotkanie to początek niezwykłej przyjaźni i wielu zabawnych przygód.

Spotkanie zakończono rozdaniem nagród dla zwycięzców konkursów odbywających się podczas Nocy Bibliotek,  a wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Wszystkie aktualności