Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

Wystawa: Niepodległa w literaturze
Wystawa: Niepodległa w literaturze

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

zaprasza na wystawę: "Niepodległa w literaturze".

Wystawa dostępna od 29.04.2023r. przed budynkiem RCK.


Walka Polski o odzyskanie niepodległości trwała 123 lata. Okres niewoli obfituje w liczne czyny zbrojne, powstania narodowe, których rocznice świętujemy zapominając o symbolu cichej walki przeciw zaborcom jakim był język polski. Walka o jego zachowanie toczyła się przez cały okres niewoli pomimo tego, że Polacy musieli na co dzień posługiwać się obcymi językami urzędowymi: niemieckim w zaborach pruskim i austriackim i rosyjskim w zaborze rosyjskim. Wielkim frontem walki o język ojczysty, w okresie zaborów, była literatura. Przypominając najwybitniejszych polskich pisarzy pragniemy zwrócić uwagę na ich wkład w krzewienie, w sercach rodaków, nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Mimo niesprzyjających okoliczności powstawały wtedy wybitne dzieła polskiej literatury. Pisarze, poeci, przez ponad sto lat, zagrzewali Polaków do walki o wolność. Wielu z nich opuściło kraj i tworzyło na emigracji, obserwując z daleka to, co dzieje się w kraju, śledząc losy powstań narodowowyzwoleńczych i cierpiąc razem z ich uczestnikami. Zapraszamy na wystawę prezentującą wybitnych pisarzy, którzy piórem podjęli walkę o odzyskanie niepodległości.

Organizator: 
RCK w Drzewicy
Data wydarzenia: 
12-05-2023 (Całodzienne)

Copyright RCK Drzewica 2021

Created by VOBACOM