Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Stopka

Stopka

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego”.

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Ustawienia
Ustawienia
Rozmiar czcionki

Formularz wyszukiwania

15-05-2019
XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Jednym z najważniejszych zadań każdej biblioteki jest kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań użytkowników i szerzenie w społeczeństwie nawyku sięgania po książki. Dobrą promocją książki i zachętą do jej czytania jest bezpośredni kontakt z autorem. Ta forma popularyzacji książki daje możliwość poznania twórcy, tajników jego warsztatu pisarskiego, uczy rozumienia i odbioru literatury.  

W tym roku w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy zorganizowała  dwa spotkania autorskie.

 Dnia 8 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z Joanną Jagiełło- poetką, pieśniarką, autorką opowiadań, powieści, a także nauczycielką i redaktorką. Pisarka urodziła się i mieszka w Warszawie. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Przez jakiś czas pracowała jako nauczyciel języka angielskiego w gimnazjum. Współpracowała z czasopismami "Perspektywy" i "Cogito". Oprócz pisarstwa zajmuje się także malarstwem i śpiewem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im Polskich Olimpijczyków i Szkoły Podstawowej w Brzustowcu mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda proces powstawania książek, skąd autorka czerpie pomysły, jak przebiega proces wydawniczy. Pisarka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach, o  najciekawszych wątkach swoich powieści, mówiła o swoim życiu osobistym. Spotkanie było też okazją do rozmowy na temat problemów dorastania przez jakie przechodzą bohaterki książek Joanny Jagiełło "Kawa z kardamonem""Czekolada z chili" oraz "Tiramisu z truskawkami". Pisarka z niezwykłą łatwością nawiązała kontakt z młodzieżą, chętnie odpowiadała na liczne pytania. Miłym akcentem kończącym spotkanie były wspólne zdjęcia z autorką i dedykacje na zakupionych przez uczestników książkach.

 Dnia 9 maja 2019 r. biblioteka wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała  spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe, autorką wielu antologii cytatów. Podczas spotkania, któremu przyświecało motto „Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem” Pani Jolanta Szwalbe cytowała sentencje ludzi pióra, nauki i kultury. Przywoływała słowa Wiktora Hugo, Rabindranatha Tagore, Marka Twaina, Jana Pawła II, Erica – Emmanuela Schmitta, księdza Twardowskiego,  Marka Aureliusza, św. Augustyna i wielu innych. Zachęcała słuchaczy aby czerpali z mądrości pozostawionych przez wielkich filozofów, polityków, naukowców, świętych ale także osób mniej znanych. Znajdziemy w nich odpowiedź na nurtujące nas pytania, pomogą odnaleźć sens i radość życia.

Wydaje się, że spotkanie odniosło zamierzony skutek. Po nastrojach uczestników można było sądzić,  że zostali podbudowani, naładowani optymizmem i zachęceni do realizacji swoich marzeń, i bycia aktywnym w każdym wieku swojego życia. Podczas spotkania Jolanta Szwalbe promowała swoje książki, które można było zakupić wraz z osobistą dedykacją od autorki. Wszystkich, którym nie udało się przybyć na spotkanie, zapraszamy do biblioteki, gdzie można wypożyczyć antologie Jolanty Szwalbe.        

 

Wszystkie aktualności