Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Stopka

Stopka

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego”.

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Ustawienia
Ustawienia
Rozmiar czcionki

Formularz wyszukiwania

Sekcja - Ośrodek Dokumentacji Tradycji Regionalnej

Informacje ogólne

„Kultura ludowa częścią kultury narodowej”

- od 18 stycznia 2015r.

Wystawa prezentowała folklor regionu opoczyńskiego: zdobnictwo wnętrz (wyposażenie izby), stroje ludowe, tkaniny, hafty, koronki, garncarstwo, plecionkarstwo, rzeźby oraz plastykę obrzędową. Dodatkowo w gablotach zostały wyeksponowane stare dokumenty i zdjęcia nawiązujące do tematu wystawy.

 

„ Opoczyńskie królestwo partyzanckie”

- od 20  czerwca 2015r.

Na wystawie zaprezentowano eksponaty- militaria znalezione na terenie gmin: Drzewica, Odrzywół i Opoczno. Wśród nich były elementy uzbrojenia, umundurowania  i wyposażenia żołnierzy, stare fotografie i dokumenty oraz projekcja filmowa przedstawiająca rekonstrukcje walk na naszym terenie.

 


„Kościół na ziemi łódzkiej wobec dwóch totalitaryzmów"

- od 14 września 2015r.

Wystawa została opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi.    Ekspozycja przedstawiała historię zmagań łódzkiego Kościoła,  najpierw z hitlerowskimi oprawcami,  
a następnie z komunistyczną dyktaturą.

 

 

Z okazji 700-lecia fundacji kościoła p.w. św. Łukasza w Drzewicy

zaprezentowano w ODTR wystawy:

 

„Wyposażenie liturgiczne kościoła w Drzewicy”

oraz „Świątynia drzewicka w fotografii i malarstwie”,

- od 18 października 2015r.

 

Wśród eksponatów prezentowanych na wystawie można zobaczyć m.in. najcenniejszy zabytek w naszym kościele, jakim jest relikwiarz (herma) z częścią czaszki św. Jana Chryzostoma w formie głowy z blachy srebrnej na podstawie drewnianej, do której przybita jest blaszka z herbami: Ciołek, Gozdawa, Zaręba, Topór i literami ADND, relikwię Jana Pawła II z kosmykiem włosów Świętego oraz zabytkowe mszały, kielichy, figury a także akta kościelne i portrety proboszczów parafii.